Czechoslovak DX club
Československý DX klub - Czechoslovak DX Club
Horní 9, CZ-768 21, Kvasice, Czech Republic
Home Page of Czechoslovak DX Club mail@dx.cz
Menu
Czech English

· Hlavní strana
· O CSDXC
· Přihláška
· Co je DXing
· Klubový časopis
· Kontakty
· Klubové akce
· Klubová edice
· Diplomy
· Technika
· Předpověď šíření
· Výluky vysílačů
· Encyklopedie
· Ke stažení
· Odkazy na WWW

· Diskuzní fóra
· Emailová konference
· DX cluster
· Inzerce

· Témata
· Archív článků
· Top 10
· Statistika
Hledání

Doporučujeme
  
Informace o CSDXC
Autor: CSDXC. Zveřejněno: Úterý 18.05.2004 v 11:03
Téma: Československý DX klub
Zájmové hnutí sdružuje od 70. let příznivce hobby, pojmenovaného DX ing (z angl. distance x - neznámá vzdálenost). Toto zaměření rozhlasových posluchačů bylo od počátků rádia pevně spjato s radioamatérskými spolky, v obdobích totalitních režimů u nás potlačováno a vyháněno za hranice legality. První samostatně organizovaný klub vznikl v roce 1976, řádný spolek Československý DX klub (zkratka CSDXC) je registrován od r. 1990 a sdružuje členy z obou našich republik. Po rozdělení Československa se členové rozhodli zachovat původní název.

DXing zahrnuje dálkový příjem rozhlasu a TV, ale též jiných služeb v celém radiovém kmitočtovém spektru. Měsíčně vydávaný zpravodaj RADIO revue přináší zprávy a odborné informace o slyšitelnosti vzdálených stanic a změnách v rozvrzích vysílání AM i FM rozhlasu, o českých a slovenských relacích zahraničních stanic, další rubriky informují o nerozhlasových službách (fonický a digitální provoz), o korespondenci se stanicemi a potvrzování příjmu, dále předpovědi šíření radiových vln, FM-TV jako samostatná scéna VKV, soutěže, přehledy stanic a inzerce. Družicový příjem TV i audio vysílání přibližuje rubrika Satelit, četné zprávy o vývoji rozhlasu a TV v České republice a na Slovensku najdeme pod názvem U nás doma. Řada samostatných článků komentuje příjmové zkušenosti, zajímavosti a obsah se nevyhýbá ani kulturní stránce rozhlasu. Spektrum nabídky uzavírá Technická hlídka s radami a stavebními návody, vztahujícími se k příjmu. Na inzertních stránkách může kdokoliv uveřejnit zdarma svůj soukromý inzerát. Pro firmy je stanoven malý poplatek. Výtisk má 44-48 stran formátu A5 drobným písmem s obrázky a s občasnými přílohami. V srpnu vychází MAGAZÍN RADIO revue v podobě sborníku delších článků a přehledů.
Členství v klubu je otevřeno všem zájemcům, vítáno je každé aktivní zaměření, příspěvky a zkušenosti. Vznik členství je podmíněn zaplacením ročního příspěvku, ve výši 500 Kč. Zájemci nechť se obrátí na
Redakce RADIO revue,
e-mail:
. Obratem obdrží složenku a přidělené rozlišovací číslo. Všichni předplatitelé dostanou časopis Radio Revue v elektronické verzi - formátu PDF. Po vypršení předplatného budou automaticky upozorněni na možnost obnovení.
SLOVENSKO: Platby v rámci Slovenskej republiky podľa momentálneho kurzu Kč a € na adrese:
Jaroslav Lajda,
Bôrická cesta 49, SK-010 01 Žilina
Tel: +420-41-7232257, e-mail:
Klub je spravován sedmičlenným výborem, který je volen členským shromážděním. To se schází jednou ročně na výročním setkání členů CSDXC. Jinými pravidelnými akcemi jsou místní setkání, víkendová poslechová soustředění nebo exkurze. Styk se zahraničními kluby a organizacemi řídí jednatel.
Pro své členy i další zájemce klub nabízí seznamy, přehledy a návody ve formě samostatných brožur. Dále reportovací karty, samolepky, diplomy a další suvenýry. Rádi v našem klubu uvítáme zkušené kolegy, radioamatéry i profesionály, ale zaslouženou péči věnujeme rovněž nadšeným začátečníkům. Nové specializace bude možné v klubu rozvinout podle požadavků a schopností členů. Příspěvky zasílejte přímo jednotlivým redaktorům rubrik RADIO revue, obecné dotazy, návrhy a jinou korespondenci předsedovi klubu (centrální adresa):
Československý DX KLUB,
Horní 9, 768 21 Kvasice,
e-mail: .
Při korespondenci se přiložení známky na zpáteční odpověď pokládá za součást klubové etiky.
Vysíláním a příjmem stanic v radioamatérských pásmech se CSDXC zabývá pouze okrajově v rámci aktivity některých členů, držitelů radioamatérských koncesí. Klubový časopis mimo organizaci vzájemných účelových spojení této problematice nevěnuje místo.
Těšíme se na Vaši přízeň, uvítáme Vaše členství či předplatné časopisu a přejeme dobrý příjem.

Václav Dosoudil, předseda

 
Hodnocení článku
Hodnocení: 4.23
Hlasů: 30


Ohodnoťte tento článek:

Excelentní
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout článek  Vytisknout článek

 Poslat známým  Poslat známým

"Login" | | 0 komentáře
Úroveň
Za obsah komentáře odpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Reprodukce zde zveřejněných informací jen s udáním jejich původu (CSDXC)
Information published on these pages may not be reproduced unless the source (CSDXC) is mentioned.

Powered by PhpNuke Powered by Apache Powered by MySQL Powered by PHP Powered by PhpBB Really Simple Syndication

Generování stránky: 0.224 Vteřin