TEF6686 se mezi rádiovými posluchači stal podobně populární, jako před čtyřiceti lety VEF206. Přestože střední a krátké vlny nejsou přímo doménou TEFu, zvládá je celkem dobře a tak proběhlo srovnání obou rádií ve volné přírodě.
... celý článekPo přečtení prvního článku možná mnohé napadlo - proč vlastně pro drátovou anténu použít přizpůsobovací transformátorek? Nejjednodušší přece bude "přicvaknout" konec antény krokodýlkem na teleskop...
... celý článekVětšina z nás je zvyklá poslouchat a lovit na rádiových vlnách v pohodlí domova. Bohužel problémem posledních let se stává stále masivnější rušení od nejrůznějšího "elektrošrotu". Jedním z možných řešení je přesun do přírody, do míst vzdálených od zdrojů rušení. Naštěstí k tomu máme k dispozici i rádia v přenosném a kapesním provedení s vlastnostmi, o kterých se nám kdysi nezdálo ani u drahých strojů. A co antény?
... celý článekRámová anténa vznikla ve snaze oživit pro příjem radioamatérský transceiver Otava v "muzejním koutku", popisovaném v předchozím příspěvku. V místě totiž nebylo možné instalovat klasickou anténu a museli jsme se spokojit s anténou v místnosti.
... celý článekNedávno uplynulo sté výročí od začátku rozhlasového vysílání v Československu. Český rozhlas a další organizace k této příležitosti pořádají zajímavé akce a výstavy.
... celý článekObčanské radiostanice jsou většinou mimo hlavní zájem radiových posluchačů. V současnosti vzniká nové "Všeobecné oprávnění" pro CB pásmo a dění okolo něj je velmi zajímavé. Hlavním tématem jsou takzvané "hotspoty". O co se jedná?
... celý článekCentrální adresa klubu, sídlo klubu:
Československý DX klub
Lorencova 5424, CZ-760 01 Zlín
E-mail: mail(at)dx.cz
Kontaktní adresa pro Slovenskou republiku
Ing. Jaroslav Lajda (předseda klubu a zástupce Slovenské republiky)
Bôrická cesta 49, SK-010 01 Žilina
E-mail: slovensko(at)dx.cz
(c) Československý DX klub 2015