Czechoslovak DX club
Československý DX klub - Czechoslovak DX Club
Horní 9, CZ-768 21, Kvasice, Czech Republic
Home Page of Czechoslovak DX Club mail@dx.cz
Menu
Czech English

· Hlavní strana
· O CSDXC
· Přihláška
· Co je DXing
· Klubový časopis
· Kontakty
· Klubové akce
· Klubová edice
· Diplomy
· Technika
· Předpověď šíření
· Výluky vysílačů
· Encyklopedie
· Ke stažení
· Odkazy na WWW

· Diskuzní fóra
· Emailová konference
· DX cluster
· Inzerce

· Témata
· Archív článků
· Top 10
· Statistika
Hledání

Doporučujeme
  
Novoroční poselství předsedy CSDXC
Autor: Václav Dosoudil. Zveřejněno: Pondělí 01.01.2007 v 21:06
Téma: Československý DX klub
Milí kolegové se sluchátky,
všem vám děkuji za četná elektronická i papírová vánoční a novoroční přání, ne v případě každého se mi při tom velkém množství podařilo odpovědět. Stejně tak s sebou táhnu dluh několika vašich nezodpovězených a přitom rozsáhlých, věcných a zajímavých dopisů z uplynulého roku 2006. Ke všem se poctivě v blízké době vrátím.

Dnes vás chci především ujistit, že přes všechnu zaneprázdněnost a časovou tíseň hodlám v tomto spolku nadále zachovat potřebný řád. Zvolený výbor klubu tvoří zodpovědní a zkušení lidé, ochotní zajišťovat nezbytný servis všem dalším členům ať po stránce tvorby časopisu a webových stránek, publikační činnosti a drobného prodeje či ekonomického zázemí. Ne všechno se vždy napoprvé optimálně podaří, přesto všem, kteří takto spolku slouží, patří náš vděk a obdiv, jakož i shovívavost.

Počátek nového roku strhuje k bilancování a novým zdravým předsevzetím. Zapřáhněme tento zvyk věcně do klubových otěží. Dlouhé týdny, měsíce i roky pečlivě rozmýšlíme, čím posunout naše objevy dálkového příjmu a dosáhnout kýžených zlepšení. Udělejme to tak, jak vloni ukázal svým příkladem náš klubový jednatel. Bez velkého vytrubování vymyslel a realizoval důmyslné vylepšení tuneru, vydařenou zahraniční expedici, posléze se po dlouhých letech vrátil na dlouhé vlny a pečlivou všestrannou snahou dosáhl nevšedních obdivuhodných výsledků. Je dobrou příležitostí se hned zpočátku roku vzchopit a opravdu začít. Právě dnes, tento víkend, letos. Ať je nový rok 2007 pro většinu z nás rokem strmého vývoje, naplněných předsevzetí a úspěchů. Velké věci zpravidla vycházejí z okamžitých pohnutek a spontánních rozhodnutí, jímž předcházel delší myšlenkový kvas. Pokud přemítám své úspěšné zážitky, vždy vznikaly popsaným způsobem. Postavme konečně tu novou anténu, pořiďme nový přijímač, najděme nové, vhodné nerušené poslechové místo, založme novou informační rubriku. Základem každého trvalého úspěchu v DXingu (to je třeba vyzdvihnout a opakovat) je ale především pravidelný denní poslech, sledování pásma, které nás zaujalo. Jedině tímto způsobem budeme pružně objevovat každou novinku a změnu a stále přinášet něco nového.

Naše hobby je dnes natolik širokopásmové, že jen málokdo stačí dělat všechno. Starší z nás logicky tíhnou k historii, zatímco mladší bedlivě sledují nejnovější vývoj satelitních a mikrovlnných komunikačních systémů. Je to tak přirozené, jen chci připomenout: respektujme se navzájem. Zdravá řevnivost by neměla přesáhnout míru zdvořilosti a ohledu. Víc bude slyšet o těch, kteří poslouchají, sledují, píší, posílají odkazy, jejichž tvořivost neustává. Tito budou první a nejlepší a přejme jim to. Moderní informační technologie nesou nesporné přednosti, pokud zvládneme také jejich etickou stránku a dovedeme ji vhodně aplikovat.

Chci také vybídnout, abychom nezapomínali na nejstarší generaci našich kolegů v tomto klubu. Mnozí z nich překonávají obtíže, k nimž my teprve směřujeme. Zvažují, zda si ještě mohou dovolit předplatné a jestli vůbec najdou dost síly udržet krok. Pomozme jim hmotně, poraďme jak zvládat moderní řešení, nebo se u nich jen tak zastavme na kus řeči. Zaslouží si to.Važme si jejich zkušeností, protože bez jejich éry by nenastala tato naše. Ne, že by vždy chyběla přirozená úcta, ale nutno ještě přidat zájem a čas. Začněme včas spravedlivě rozdávat, ještě než dospějeme sami do věku, kdy si zájem už sami zasloužíme.

Děkuji všem vám, kteří zůstáváte věrni svému klubu a jakkoliv moudře podporujete toto společenství rádiového příjmu. Bez nadšení, soustředěné práce i obětí to nikdy nepůjde, ale děláme to rádi, baví nás to a uspokojení, kterým naplňujeme svůj volný čas, za to rozhodně stojí. Sedmnáct ročníků aktuálního časopisu, četné publikace, zvukové záznamy, seznamy a zázemí webových stránek pak dokládá společné dílo, které se jistě nedá přehlédnout a výrazně dokresluje naši rádiovou epochu.

Období počátku roku, než nás jaro vyžene k jiným aktivitám, pro nás rozhodně nesmí být časem zimního spánku, ale naopak dobrou příležitostí a úrodnou sezónou mnohých úlovků i publikační práce. Ať se vám všem daří a vzácné signály v hojném počtu přicházejí!

1. ledna 2007

Václav Dosoudil, předseda CSDXC

 
Hodnocení článku
Hodnocení: 4.11
Hlasů: 9


Ohodnoťte tento článek:

Excelentní
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout článek  Vytisknout článek

 Poslat známým  Poslat známým

"Login" | | 0 komentáře
Úroveň
Za obsah komentáře odpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Reprodukce zde zveřejněných informací jen s udáním jejich původu (CSDXC)
Information published on these pages may not be reproduced unless the source (CSDXC) is mentioned.

Powered by PhpNuke Powered by Apache Powered by MySQL Powered by PHP Powered by PhpBB Really Simple Syndication

Generování stránky: 0.266 Vteřin