Czechoslovak DX club
Československý DX klub - Czechoslovak DX Club
Horní 9, CZ-768 21, Kvasice, Czech Republic
Home Page of Czechoslovak DX Club mail@dx.cz
Menu
Czech English

· Hlavní strana
· O CSDXC
· Přihláška
· Co je DXing
· Klubový časopis
· Kontakty
· Klubové akce
· Klubová edice
· Diplomy
· Technika
· Předpověď šíření
· Výluky vysílačů
· Encyklopedie
· Ke stažení
· Odkazy na WWW

· Diskuzní fóra
· Emailová konference
· DX cluster
· Inzerce

· Témata
· Archív článků
· Top 10
· Statistika
Hledání

Doporučujeme
  
World Wind a NDB
Autor: Jakub Novák. Zveřejněno: Pátek 03.03.2006 v 17:13
Téma: INTERNET a POČÍTAČE
Valné většině z nás je atlas od NASA pod názvem World Wind jistě znám (komu ne necht si ho opatří) a v následujícím příspěvku vám ukáži jak jeho přednosti mohou využít nejen lovci NDB.
Jelikož aktivně a pokud je čas tak i často lovím v éteru NDB již několikrát jsem se potýkal s problémem přesného určení lokace jednotlivých NDB. Jednodušeji chtěl jsem najít nějaký program nebo mapu ve které by tyto radiomajáky byly zaneseny, na pár různých produktů jsem narazil, ale nebyl jsem spokojen s kvalitou zpracování at už databáze NDB nebo rozlišovacích schopností mapy a funkčností programu.
Na dlouho jsem tuto myšlenku zatratil až jednoho dne se mi dostala do ruky aplikace právě již od výše zminované organizace NASA která je volně ke stažení na internetu a je naprosto vyhovující jako virtuální atlas vhodný ke studiu a získávání či oživování všeobecných zeměpisných znalostí.
Společně s ní což je, ale důležitější se mi dostal do ruky script který do tohoto programu zanese takzvanou Aeronautickou mapu.
O co se jedná, jde o téměř kompletní databázi téměř všeho co je spojeno s letovým provozem pro mě nejdůležitější faktem je to, že tento script pokud je člověk připojen pevným připojením k internetu (WIFI, CDMA, ADSL, Cabel atd.) je možné po zazoomování na danou oblast nechat si z internetu stáhnout a zanést do zvolené oblasti na mapě vše co se letového provozu týká a to třeba umístění mnou oblíbených NDB.
Podotýkám, že v databázi nejsou zaneseny naprosto všechny NDB, ale je to i tak přínosným obohacením k poslechu. Po zadání lokace-třeba města nebo místa kde se daný námi hledaný maják nachází do Place finderu je možné získat přesné zeměpisné údaje u daném NDB.
Pro všechny tyto úkony je zapotřebí být neustale připojen k internetu a pokud možno co nejrychleji protože načtení mapy do různých rozlišení vyžaduje stahování objemných balíku dat.
Přejdeme k instalaci, stáhneme si aplikaci World Wind např přímo z webových stránek NASA.
Link ke stažení World Wind: http://worldwind.arc.nasa.gov/
Po instalaci WW nainstalujeme script do programu následujícím způsobem nejprve si ho stáhneme z Linku: http://www.twobeds.com/nasa/bull/aeronautical.exe a nainstalujeme přesně tam kde se nachází naše mateřská instalace WW a nyní by se nám po otevření Layer Manageru měla objevit ve sloupci funkcí přávě zminovaná Aeronautical mapa která po jejím zatrhnutí (aktivaci) a následném nakliknutí obsahuje ještě další možnosti nastavení toho co opravdu chceme aby se nám na mapě zobrazovalo. Nyní pokud jste vše provedli podle návodu tak by měla být Aeronatická mapa plně funkční.
Přesně rozepisovat používání a správné nastavení programu už je trochu zbytečné a proto se mu nebudu věnovat neb to už si musí osahat ten kdo ho používá, ale princip a velké možnosti použití jsou už jasné.

Jako další nezbytné veci pro běh aplikace jsou Microsoft NET. Framework a rozhraní Direct X 9c.
Link na stažení NET.Framework 1.1 : http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=262d25e3-f589-4842-8157-034d1e7cf3a3&displaylang=cs

A Link na stažení DirectX : http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=3F2828FA-0E3C-4837-AFC0-6C67DCAA54BF&displaylang=en

Přeji hodně hezkých zážitků při poznávání vámi prozkoumávaných lokalit.

 
Hodnocení článku
Hodnocení: 4.42
Hlasů: 7


Ohodnoťte tento článek:

Excelentní
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout článek  Vytisknout článek

 Poslat známým  Poslat známým

Přidružené téma

Jak se dělá DXingSlužby

"Login" | | 1 komentář | Prohledat diskuzi
Úroveň
Za obsah komentáře odpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Re: World Wind a NDB (Skóre: 0)
Autor: DXer v Pátek 03.03.2006 v 17:39
Špičkový článek.
Díky Jakube.

PP
Reprodukce zde zveřejněných informací jen s udáním jejich původu (CSDXC)
Information published on these pages may not be reproduced unless the source (CSDXC) is mentioned.

Powered by PhpNuke Powered by Apache Powered by MySQL Powered by PHP Powered by PhpBB Really Simple Syndication

Generování stránky: 0.222 Vteřin