Czechoslovak DX club
Československý DX klub - Czechoslovak DX Club
Horní 9, CZ-768 21, Kvasice, Czech Republic
Home Page of Czechoslovak DX Club mail@dx.cz
Menu
Czech English

· Hlavní strana
· O CSDXC
· Přihláška
· Co je DXing
· Klubový časopis
· Kontakty
· Klubové akce
· Klubová edice
· Diplomy
· Technika
· Předpověď šíření
· Výluky vysílačů
· Encyklopedie
· Ke stažení
· Odkazy na WWW

· Diskuzní fóra
· Emailová konference
· DX cluster
· Inzerce

· Témata
· Archív článků
· Top 10
· Statistika
Hledání

Doporučujeme
  
Četl jsem RADIO REVUE
Autor: Václav Dosoudil. Zveřejněno: Úterý 02.02.2010 v 19:53
Téma: Československý DX klub
Časopis s tímto názvem vycházel už kdysi za první Československé republiky, v době kdy rádiový obor ještě nebyl tak široký a každého zajímalo vše. V sedmdesátých letech minulého století se skupina mladých nadšenců vydala odlišným směrem od tehdy nařízené jednotné cesty: kdo chce dělat s rádiem bude radioamatérem ve Svazarmu. Cirkulář, který nahrazoval tehdy nemyslitelný nezávislý časopis, nazvali DX REVUE.
Od roku 1990 začal pravidelně vycházet měsíčník pro lovce rádiových na všech pásmech, později přejmenovaný na RADIO REVUE. Dvacet ročníků stále obsažnější a kvalitnější revue si postupně získávalo přízeň široké veřejnosti, lidí jakkoliv „postižených“ rádiem. Archiv výtisků se stal jedinečnou encyklopedií hobby, známém po celém světě jako DXing - lov vzdálených rádiových stanic na všech vlnových pásmech.

Počínaje letošním rokem se časopis po pečlivých přípravách vydal s duchem dnešní doby jako elektronický magazín a naplnil tak představy o moderní archivaci, bleskovém vyhledávání, interaktivních odkazech i barevných ilustracích s vysokým rozlišením. I když vyšly poslední tři čísla loňské RADIO REVUE už ukázkově jako reklama v novém kabátě, teprve s lednovým číslem jsme naplno vychutnali aktuální číslo, už ne v rukou na papíru, ale on line – stáhni, ulož, přečti. Je to nová dimenze snadno dostupných informací a další výhodou je neomezený počet stran a možností.

Předplatné RADIO REVUE lze chápat dvěma způsoby. Buď porovnávat cenu dřívějšího papírového časopisu s nevýhodnými cenami za papír a tisk v malém nákladu s dnešním elektronickým vydáním, které působí dojem, jako by bylo zadarmo. A nebo reálně přijmout fakt, že uspořádání obsahu a stránek je kvalifikovaným dílem, zabírajícím nejméně čtrnáct pracovních dnů. Námitky o snadném zneužití a ilegálním šíření „mezi domluvenými přáteli, kteří tak snadno ušetří“ lze rozptýlit jednoznačným závěrem. Snad jsme už po dvaceti letech dospěli k stavu normálních vztahů bez poťouchlého nízkého chytračení. Hodnotu znamenité práce, v tomto případě ucelený výběr informací s profesionální úpravou, oceňujeme sumou 41 Kč měsíčně, která může klesat s rozšiřujícím se počtem předplatitelů. Odběratele sdružuje klub, kteří jeho členové ctí s oprávněnou hrdostí.

Aktuální přehled o novinách a vývoji vysílání na všech vlnách, tipy nejnovějších úlovků, reportáže z expedic a exkurzí, technická i obchodní hodnocení a mnoho stran dalších zajímavých textů z oboru, včetně nezbytných přehledů obsahu významných magazínů a inzerce, to vše je lákavým a poutavým čtením pro každého našince, „postiženého rádiem“, který chce mít dobrý přehled. Doporučuji každému, koho rádio nenechává v klidu.

Od samých začátků stojí v čele redakce profesionál s citem aktivního amatéra v nejlepším slova smyslu. Tato syntéza dává záruku kvalitní náplně, tvořené s citem a pečlivostí. Karel Honzík z Plzně před několik dny oslavil šedesáté narozeniny, ale do rádiové penze se nechystá. Jménem široké čtenářské obce bych mu chtěl popřát pevné zdraví a příznivé zázemí, abychom se mohli těšit na další desetiletí nám nejbližšího periodika. Happy birthday to you …a hodně pěkných úlovků, neboť Karel současně patří ke špičkovým lovcům dálek světového formátu, zejména na nejoblíbenějšího středních vlnách.

Václav Dosoudil, předseda Čs. DX klubu

 
Hodnocení článku
Hodnocení: 4.66
Hlasů: 6


Ohodnoťte tento článek:

Excelentní
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout článek  Vytisknout článek

 Poslat známým  Poslat známým

Přidružené téma

Československý DX klub

"Login" | | 0 komentáře
Úroveň
Za obsah komentáře odpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Reprodukce zde zveřejněných informací jen s udáním jejich původu (CSDXC)
Information published on these pages may not be reproduced unless the source (CSDXC) is mentioned.

Powered by PhpNuke Powered by Apache Powered by MySQL Powered by PHP Powered by PhpBB Really Simple Syndication

Generování stránky: 0.223 Vteřin